Admin Password
Zoznam spammerov na vybrali.sme.sk

drvivá väčšina spamu pochádza z Čiech, presnejšie z Moravy a ešte presnejšie, regrutujú sa obvykle v Brne zo študentského prostredia.
Títo ľudia "brigádujú" ako spameri u rôznych spoločností zaoberajúcich sa prasáckym SEO a tak robia klientom, ktorí sú v prostredí internetu do istej miery naivní, pomerne zlé meno. Ďalšia časť sú rôzne amatérske pokusy budovať si odkazy.

Všetky tieto snahy však narážajú na nevedomosť o fungovaní vybrali.sme.sk - žiadny nový odkaz totiž neodovzdáva informácie vyhľadávačom a tak nás, používateľov vybrali.sme.sk otravuje tapetovanie, spamovanie a ani trochu nezakrývaná snaha žobráckym spôsobom inzerovať a to bez akéhokoľvek zmyslu.

Klasicky profil:

- student alebo zamestnanec pracujuci pre praSEO firmu stavajucej svoje umenie na bezhlavom linkbuildingu, najcastejsie pochadza z Brna, co je sposobene koncentraciou studentov, ktori si snazia privyrabat.

- interny zamestnanec nejakeho portalu (bojim sa povedat JEDINY majitel, zamestnanec, programator dizajner a aj jediny verny navstevnik svojho webu), ktoreho pochyti amok z pocitu osamelosti a tak nasype zopar odkazov na "hocico" zo svojho webu.


Češi a moraváci:
http://vybrali.sme.sk/uzivatel/Informcz/21935/ - praSEO
http://vybrali.sme.sk/uzivatel/btcz/21210/ - praSEO
http://vybrali.sme.sk/uzivatel/jhecca/21912/
http://vybrali.sme.sk/uzivatel/pasek/19254/ - neznamy cesky novinar, ktory sa snazi presadit masivnym tapetovanim
http://vybrali.sme.sk/uzivatel/slevynatvarnice/22018/ - vytrvale maju pocit, ze vsetci musia chciet tvarnice :-)
http://vybrali.sme.sk/uzivatel/werts/21346/ -
partia okolo webu navolnenoze.cz - extremne vtieravi, vysoko otravni, svojho casu tapetovali cim mohli, momentalne sa bud ukludnili alebo sa snazia viac maskovat
http://vybrali.sme.sk/uzivatel/nvn2/19594/ - jeden z mnohych uctov z bandy navolnenoze.cz
http://vybrali.sme.sk/uzivatel/betecz/22325/ - mysli si, ze ked nebude linkovat uvodnu stranku, tak sme asi slepi a sprosti a zozerieme mu jeho spamovanie. Proste dalsi idiot z celeho zastupu prasackych spammerov.
http://vybrali.sme.sk/uzivatel/topolkuba/22664/ - uplne priehladny a hlupy linkbuilding, tento blb opakuje strukturovany zivotopis a hubnuti do blba do kola ako z navodu ako robit SEO pre idiotov. Robi zo seba nenapadneho slona v Gronsku prikladanim odkazov na nevinne vyzerajuce clanky.
http://vybrali.sme.sk/uzivatel/jpatava/21638/ - cestovanie a byvanie, spammer, ktory promuje weby s klucovymi slovami tykajucimi sa cestovania a dalsi jeho zaber je byvanie. Pracuje teda pre cestovky a zaraba na zobrazovanej reklame. Mozeme teda pochybovat, ze mu ide o pouzivatelov vybrali.sme.sk
http://vybrali.sme.sk/uzivatel/Dychamecz/19640/ - portal "na vsetky temy", raz za 7-10 dni pride, nasype 4 odkazy (pravidla teda pozna). Robi si selfpromo svojho webu. Ze su jeho prispevky pre pouzivatelov bezcenne dokumentuje pocet hlasov (len jedna tema "zaujala" - klasicky spor letne/zimne gumy)
http://vybrali.sme.sk/uzivatel/pcradic/15577/ - radirna.cz, vlastnik webu vo chvilach osamelosti (zasa mi nikto neklika na reklamy) promuje svoj web hlupostami a tak ked spacha dalsi zbytocny "navod", tak ospamuje internet. Inak neskodny.
http://vybrali.sme.sk/uzivatel/Rumlik/20442/ - obchodnik s elektronickymi cigaretami, ktory je na tom tak zle, ze nema peniaze na reklamu a tak otravuje spamovanim.
http://vybrali.sme.sk/uzivatel/lira99/19436/ - cestovkovy spammer
http://vybrali.sme.sk/uzivatel/werts/21346/ - tapetuje ostosest.
http://vybrali.sme.sk/uzivatel/mifedr/22115/ - nahananie oveciek na "zarabanie"
http://vybrali.sme.sk/uzivatel/igoo/20650/ - komercna reklama na fotokurzy

Tváriaci sa svetovo:
http://vybrali.sme.sk/uzivatel/moumoo/21038/
http://vybrali.sme.sk/uzivatel/hbruggman/21958/
http://vybrali.sme.sk/uzivatel/toolsforsale/22851/


Každý z týchto spammerov by mal vedieť, že "nerob iným to, čo by si nechcel, aby robili tebe". Preberajte plnú zodpovednosť za váš biznis a vynechajte zo svojej činnosti bezcieľne spamovanie.

Tento zoznam som začal vytvárať na overenie doterajšieho správania sa niektorých spammerských účtov na vybrali.sme.sk, keďže občas sú ich príspevky vymazávané (kvôli spamovaniu) a mohli by ste získať pocit, že niekedy sú reakcie používateľov smerom k nim bezdôvodne tvrdé.

Ja ako používateľ vybrali.sme.sk môžem proti ich otravovaniu robiť len to, že na príspevky notorických spamerov budem vytrvale upozorňovať administrátorov.

Otázky a odpovede:

"Co dava nahodnemu citatelovi? Zeby nic?"

Presne tak, nič. Je to zoznam spammerov - pretože ich odkazy su z vybrali.sme.sk mazané, tak v ich profiloch nemusíte nájsť nič zlé, toto je len taká "pamäť", že VIEM o tom, ako sa správajú, že si ich pamätám a nemôžu sa tváriť nevinne. Akú inú hodnotu by to malo teda mať?

"Pridana hodnota?"

Ak nieco nevidis, este to neznamena, ze to neexistuje. Ak ja vidim, ze niekto spamuje, medzitym sa taketo ich prispevky adminom vymazu, tak TU jeho zaznam zostane. Take moja hodnota je prave v tom. Dodatocna hodnota? Clanok je na titulke, niektori z nich si to mozno precitaju, alebo inak sa k tomu dostanu - mozno tusia, ze robia nie prilis popularnu vec ale na plnu hubu vykricane ich spamovanie, ma urcite na nich vplyv. Niektori sa ukludnia, niektorym dojde, ze tu sa spamovat neoplati. Bohvie. Proti spamu sa ma robit cokolvek a jedna z najucinnejsich metod je to neignorovat a postavit do zony, kde sa spammer bude citit presne tak, ako sa citit ma - ako podvodnik, opovrhovany clovek. Funguju preto, ze ich spolocnost takto neberie a vnima ich ako zlo, ktore musia prijimat. Nemusia. Spam je prejavom opovrhnutia ostatnymi ludmi, nema byt tolerovany a naopak ma byt co najcastejsie potlacany a vnimany ako podvadzanie a obtazovanie.

Na druhu stranu: ocitaju sa tu len ti najhlupejsi spammeri a praSEO otroci, ktori to ani nevedia poriadne robit.
Enjoy the site? All donations are appreciated

Free Text Host is brought to you by Dagon Design
This site contains no adware, spyware, or popups
Questions? Comments?     Privacy Policy     Report abuse here